Jelita naturalne

JELITA
Stosowane są w przetwórstwie mięsnym jako naturalna osłonka przy produkcji kiełbas wędzonych, gotowanych, parzonych, podsuszanych i suszonych. To właśnie jelita wieprzowe wykorzystuje się do produkcji min. kiełbasy „Śląskiej”, „Rzeszowskiej”, surowej – polskiej, niemieckiej – „Bratwurst” czy finlandzkiej „Grilli”. Używa się ich do wyrobów przeznaczonych do bezpośredniego spożycia na zimno lub grillowania i smażenia. W przeciwieństwie do osłonek sztucznych, jelita wieprzowe są jadalne. Jelita są jasnoszarego koloru. Osłonki wytwarzane z jelit są bardzo elastyczne i jednolite. Zawierają znaczne ilości kolagenu.
Prawidłowo przygotowane do nadziewania i wypełnione jelita wieprzowe, zapewniają kiełbasie estetyczny wygląd, uniemożliwiają rozpad podczas obróbki termicznej, sprawiają, że mięso jest zwarte i soczyste. Jelita chronią przed utratą soków i zapachów charakterystycznych dla kiełbas. Stosuje się je głównie w kiełbasach dojrzewających, kiełbasie szynkowej, wątrobiankach, salami, salcesonach, kiszkach ziemniaczanych, kaszankach.

Oferta

Jelito cienkie kalibrowane solone

Zalicza się do podrobów wieprzowych. Stosowane jest w przetwórstwie mięsnym jako naturalna osłonka przy produkcji kiełbas wędzonych (frankfurterki), gotowanych, parzonych (parówki), podsuszanych i suszonych. Używa się ich do wyrobów przeznaczonych do bezpośredniego spożycia na zimno lub grillowania i smażenia. W przeciwieństwie do osłonek sztucznych, jelita wieprzowe są jadalne. Jelita są jasnoszarego koloru i zawierają znaczne ilości kolagenu.

Jelito grube solone

Prawidłowo przygotowane do nadziewania i wypełnione jelita wieprzowe, zapewniają kiełbasie estetyczny wygląd, uniemożliwiają rozpad podczas obróbki termicznej, sprawiają, że mięso jest zwarte i soczyste. Jelita chronią przed utratą soków i zapachów charakterystycznych dla kiełbas. Zastosowanie w kiełbasach dojrzewających, kiełbasie szynkowej, wątrobiankach, salami, salcesonach, kiszkach ziemniaczanych.

Kątnica solone

Kątnice zaliczają się do podrobów wieprzowych. Naturalne znajdują zastosowanie przy produkcji kaszanek, salcesonów, pasztetów, różnego rodzaju kiełbas gotowanych i parzonych. Do bezpośredniego spożycia kątnice są solone. Są źródłem kolagenu.

Pęcherz solony

Zalicza się do podrobów wieprzowych. W przetwórstwie mięsnym najczęściej wykorzystywany jest przy wyrobie osłonek naturalnych do wędlin, kiełbas, kaszanek, szynek, salcesonów, głowizny. Pęcherz wieprzowy ma jasnoszary kolor. Tkanka jest spójna, włóknista i dość jednolita. Pęcherz wieprzowy jest źródłem kolagenu.

Jelito proste

Zalicza się do podrobów wieprzowych. Stosowane jest w przetwórstwie mięsnym jako naturalna osłonka przy produkcji kiełbas wędzonych, gotowanych, parzonych (salcesony, wątrobianki). Używa się ich do wyrobów przeznaczonych do bezpośredniego spożycia na zimno lub grillowania i smażenia. W przeciwieństwie do osłonek sztucznych, jelita wieprzowe są jadalne. Jelita są jasnoszarego koloru i zawierają znaczne ilości kolagenu.