Drób

MIĘSO DROBIOWE
Do drobiu zalicza się między innymi kury, kurczaki, gęsi, indyki, kaczki, perlice i strusie. Mięso drobiowe zawiera duże ilości białka i małe ilości tłuszczu. W porównaniu z wieprzowiną i wołowiną charakteryzuje się większą wartością odżywczą i dietetyczną. Posiada ono dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, jest dobrym źródłem cynku, magnezu, potasu i witamin z grupy B. Mięso drobiowe jest łatwe do przyrządzenia i nadaje się niemal do każdej potrawy we wszelkich formach: duszone, pieczone, smażone, grillowane, na słodko na zimno lub w galarecie. Mięso z kurczaka zawiera żelazo i cynk – składniki mineralne mające wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Oba pierwiastki wzmacniają nasz system odpornościowy. Dodatkowo cynk pozytywnie wpływa na rozwój mięśni.
Żelazo zapobiega zmęczeniu i ogranicza ryzyko wystąpienia anemii. Witamina A chroni skórę i zabezpiecza przed infekcjami. Niska zawartość cholesterolu i nasyconych kwasów tłuszczowych sprawia, iż zaleca się spożywanie drobiu osobom na dietach nisko-tłuszczowych oraz przy chorobach układu krążenia.W ostatnich latach dzięki intensywnemu rozwojowi produkcji, Polska stała się największym producentem drobiu w Unii Europejskiej. W strukturze sprzedaży dominuje mięso z kurczaków, indyków, gęsi i kaczek. Od kilku lat JUBA rozwija również eksport polskiego drobiu. W naszym asortymencie znajdują się podstawowe elementy tuszki z kurczaka, indyka ale nie unikamy oferowania zarówno mięsa z tradycyjnej polskiej kaczki lub gęsi.

Oferta

Pierś podwójna

Piersi kurczaka, uzyskiwane są przy rozbiorze tuszki kurczaka. Są to mięśnie piersiowe bez skóry i chrząstek. Charakteryzują się jasnoróżowym kolorem. Są delikatne, soczyste, jędrne, lekkostrawne i nie zawierają tłuszczu. Mięso z piersi kurczaka jest dobrym źródłem łatwo przyswajalnego białka zwierzęcego, witamin z grupy B, cynku, magnezu i potasu. Piersi z kurczaka doskonale nadają się na dania smażone, grillowane, pieczone, duszone i gotowane.

Pierś pojedyncza

Filety z piersi kurczaka, oddzielone uzyskiwane są przy rozbiorze tuszki kurczaka. Są to mięśnie piersiowe bez skóry i chrząstek. Charakteryzują się jasnoróżowym kolorem. Są delikatne, soczyste, jędrne, lekkostrawne i nie zawierają tłuszczu. Mięso z piersi kurczaka jest dobrym źródłem łatwo przyswajalnego białka zwierzęcego, witamin z grupy B, cynku, magnezu i potasu. Piersi z kurczaka doskonale nadają się na dania smażone, grillowane, pieczone, duszone i gotowane.

Skrzydło 3-częściowe

Pozyskiwane z rozbioru tuszki kurczaka. 3-Częściowe z lotką skrzydła. Skrzydełka najwyższej jakości mają kremowy, jasnoróżowy kolor. Mają nieznaczny przerost tłuszczowy. Cienka skóra okrywa delikatne, miękkie i soczyste mięso. W skrzydełkach są także struktury chrzęstne i kostne. Najczęściej z kurzych skrzydełek przygotowywane są potrawy pieczone, smażone i grillowane. Są znakomitym mięsem do gotowania zup, rosołów oraz wywarów. Można je piec w piekarniku, na ruszcie, smażyć na patelni oraz wędzić.

Skrzydło 3-częściowe pakowane "Jodełka"

Pozyskiwane z rozbioru tuszki kurczaka. 3-Częściowe z lotką skrzydła. Starannie pakowane w tzw. „Jodełkę” z przeznaczeniem głównie do hoteli, restauracji, cateringu, czyli na rynek HoReCa. Skrzydełka najwyższej jakości mają kremowy, jasnoróżowy kolor. Mają nieznaczny przerost tłuszczowy. Cienka skóra okrywa delikatne, miękkie i soczyste mięso. W skrzydełkach są także struktury chrzęstne i kostne. Najczęściej z kurzych skrzydełek przygotowywane są potrawy pieczone, smażone i grillowane. Są znakomitym mięsem do gotowania zup, rosołów oraz wywarów. Można je piec w piekarniku, na ruszcie, smażyć na patelni oraz wędzić.

Skrzydełka dwuczęściowe

Pozyskiwane z rozbioru tuszki kurczaka. 2-Częściowe bez lotki – końcówki skrzydła. Skrzydełka najwyższej jakości mają kremowy, jasnoróżowy kolor. Mają nieznaczny przerost tłuszczowy. Cienka skóra okrywa delikatne, miękkie i soczyste mięso. W skrzydełkach są także struktury chrzęstne i kostne. Najczęściej z kurzych skrzydełek przygotowywane są potrawy pieczone, smażone i grillowane. Są znakomitym mięsem do gotowania zup, rosołów oraz wywarów. Można je piec w piekarniku, na ruszcie, smażyć na patelni oraz wędzić.

Ćwiartka drobiowa

Ćwiartka z rozbioru kurczaka, to kawałek nogi składający się z kości piszczelowej i strzałkowej wraz z otaczającymi je mięśniami oraz kawałkiem kości kręgosłupa. Mięso jest delikatne, soczyste, jasnoróżowego koloru, z niewielkim przyrostem tłuszczowym. Ćwiartka najwyższej jakości ma kolor od białego do jasnoróżowego. Stanowi dobre źródło łatwo przyswajalnego białka zwierzęcego, cynku, magnezu, witamin z grupy B oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zastosowania: pieczenie, smażenie, gotowanie, duszenie, grillowanie, wędzenie.

Podudzie drobiowe

Nóżka uzyskiwana jest po rozbiorze tuszki kurczaka. Mięso jest miękkie, delikatne i soczyste, dość zwarte, okalające kość udową i podudzie. Może mieć barwę od białej do jasnoróżowej. Ma nieznaczny przerost tkanki tłuszczowej. Noga z kurczaka jest dobrym źródłem łatwo przyswajalnego białka zwierzęcego, witamin z grupy B oraz składników mineralnych: cynku, magnezu i potasu. Wykorzystanie do rosołu, zup, wywarów, pieczenia i smażenia w całości oraz wędzenia.

Szyjka drobiowa

Szyja pozyskiwana jest przy rozbiorze tuszki kurczaka. charakteryzuje się biało-różowym kolorem i zbudowana jest z licznych chrząstek i kostek. Zawiera stosunkowo niewiele mięsa. Szyja z kurczaka doskonale nadaje się na dania gotowane, zupy, wywary, buliony i potrawki. Znajduje również zastosowanie w przetwórstwie wędliniarskim, do wyrobu wędlin, kiełbas, pasztetów oraz konserw.

Łapki drobiowe

Nogi kurczaka czyli potocznie nazywane kurze łapki. Wiele krajów na świecie w tym również z europy środkowo-wschodniej wykorzystuje je do różnego rodzaju potraw. Trzeba obciąć paznokcie i je oczyścić następnie świetnie się nadają na zupę, galaretę czy smażone.